nmrc
12 بهمن 1401 - 14:42

دهه فجر فرصت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است

استاندار اصفهان با تأکید بر لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: ایام‌الله دهه فجر فرصتی است تا در مناسبت‌های مختلف آنچه که بودیم و آنچه که شدیم را تبیین کنیم که در غیر این صورت دشمن با حیله‌ها و مکر فراوان کاری می‌کند که قدر این گوهر را بین خودمان از دست بدهیم و فراموش کنیم میراث‌دار چه مواردی هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سید رضا مرتضوی، استاندار اصفهان صبح امروز در مراسم گرامیداشت ۱۲ بهمن ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: استقبال باشکوه از امام(ره) طلیعه پیروزی شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن شد و در این راستا این انقلاب بی‌نظیر و متفاوت با دیگر انقلاب‌ها اتفاق نمی‌افتاد مگر اینکه اراده حضرت حق به نحو دیگری مددکار مردم ایران باشد.

وی با بیان اینکه این دهه را ایام‌الله می‌نامیم زیرا اراده خداوند برای مردم و جامعه ما به‌صورتی متفاوت رقم خورد، افزود: این انقلاب به‌واسطه جنبش‌ها و تلاش‌های مجاهدانه مردم و وجود نورانی حضرت امام(ره) در دوران نهضت انقلابی و اسلامی رقم خورد.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در دوران رژیم ستم‌شاهی پیشینه‌ای‌سیاه در اوج ذلت اتفاق افتاده بود تا جایی که بسیاری از اندیشمندان غرب وضعیت ایران آن زمان را بدتر از کشورهایی که امروز در شرایط بسیار ناگواری هستند تحلیل می‌کنند و همین مورد باعث شد اراده پولادین میان مردم شکل بگیرد و موجب پیروی انقلاب اسلامی شود.

استاندار اصفهان با تأکید بر لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: ایام‌الله دهه فجر فرصتی است تا در مناسبت‌های مختلف آنچه که بودیم و آنچه که شدیم را تبیین کنیم که در غیر این صورت دشمن با حیله‌ها و مکر فراوان کاری می‌کند که قدر این گوهر را بین خودمان از دست بدهیم و فراموش کنیم میراث‌دار چه مواردی هستیم.

وی با اشاره به مستندات و خاطرات باقی‌مانده از دوران پهلوی تصریح کرد: در آن دوره در حوزه سلامت کار به جایی رسیده بود که امیدی به توسعه بهداشت و خدمات درمانی و زیرساختی برای گسترش این موارد وجود نداشت و به یاد داریم در زمان مراجعه به پزشک، در اوج وابستگی با پزشکان هندوستانی و پاکستانی مواجه می‌شدیم.

مرتضوی با اشاره به وضعیت علم و دانش در دوران پهلوی گفت: سهم ما در اختراعات و تولید دانش صفر بود اما امروز در بسیاری از حوزه‌ها ایران اسلامی جایگاه متعالی دارد، کشوری که در حمله ناجوانمرادانه رژیم  بعث عراق با بحران تأمین سیم خاردار مواجه بود امروز مورد اتهام است که موشک‌ها و پهپادهایش در دیگر کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استاندار اصفهان با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه پزشکی یادآور شد: در کشوری که میزان امید به زندگی آن به‌دلیل ضعف ارائه خدمات حدود ۵۰ سال بود امروز امید به زندگی به ۷۵ سال رسیده و رشد این مورد به‌دلیل اقدامات گسترده در حیطه بهداشت و درمان در جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار کرد: امروز در ارائه خدمات سلامت یکی از قطب‌های منطقه هستیم و روزانه ۴ تا ۵ پرواز به برخی استان‌ها به‌عنوان توریسم سلامت عزیمت می‌کنند، در پیچیده‌ترین خدمات درمانی جزو کشورهای برتر هستیم و بیش از ۹۰ درصد داروهای مصرفی کشور، در داخل تولید می‌شود اما بمب‌باران تبلیغاتی دست از سر ما بر نمی‌دارد.

مرتضوی با بیان اینکه در دو سال اخیر که موضوع کرونا به‌عنوان مسأله‌ای شرایط کشور و دنیا را متفاوت کرده بود، گفت: غیورمردان حوزه بهداشت و سلامت و گروه‌های جهادی و دیگر ارگان‌های مردمی پای کار آمدند و با وجود اینکه دشمن بمباران نا امیدی بر سر مردم فرو می‌ریخت سر خم نکردیم.

استاندار اصفهان اظهار داشت: به همت مردم و وحدت موجود با تلاش حوزه‌های بهداشت و درمان، دانشمندان و پشتیبانی مسؤولان و بسیج، سپاه، هیئات و گروه‌های جهادی اتفاقی رقم خورد که کرونا مهار شد هرچند هنوز باید مراقبت کنیم اما این موارد جزو دستاوردهای نظام اسلامی است.

وی تأکید کرد:  امروز در کشورمان به همت وزارت نفت و شرکت ملی گاز بزرگ‌ترین شبکه ارائه خدمات سوخت در دنیا در ایران مستقر است هرچند نیاز است برخی رفتارهایمان را اصلح کنیم زیرا مصرف‌مان چند برابر کشورهای هم‌تراز است.

مرتضوی با بیان اینکه امروز یک مدیر به اراده دیگر کشورها در ایران استقرار پیدا نمی‌کند اما در دوران پهلوی هیچ شخصی نبود جز اینکه سر سپرده یکی از سفارت‌ها باشد، ادامه داد: ارتباط خوب میان مردم و مسؤولان نعمتی در این کشور است و باید بدانیم برای هر کرسی مسؤولیت ۷۲ شهید داده شده و در این راستا باید به پیگیری مسائل مردم توجهی ویژه داشت.

پایان پیام/۶۳۱۲۵/آ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012919