nmrc
20 بهمن 1401 - 01:03

محور بانه ـ مریوان به علت بارش شدید برف مسدود شد/ممنوعیت تردد کشنده ها در محور دیواندره سنندج

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان از مسدودشدن محور بانه ـ مریوان به علت بارش شدید برف و ممنوعیت تردد کشنده‌ها در محور دیواندره - سنندج خبر داد.

فرزاد حسنی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: با ورود موج بارشی جدید به استان از روز گذشته شاهد بارش برف سنگین در نقاط مختلف استان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: برفروبی توسط تیم‌های راهداری به صورت مستمر در سطح جاده‌های استان ادامه دارد اما به دلیل بارش سنگین برف مجبور به مسدودکردن برخی مسیرها شده‌ایم.

حسنی از مسدود شدن محور بانه ـ مریوان به دلیل بارش برف خبر داد و گفت: تردد کشنده‌ها در محور دیواندره به سنندج و بلعکس نیز به دلیل بارش برف و کولاک شدید ممنوع شد.

وی خاطرنشان کرد: تردد خودروهای عبوری نیز در محور دیواندره به سنندج و بلعکس فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان افزود: در محور سنندج ـ کامیاران و کامیاران ـ روانسر بارش برف و کولاک شدید داریم و تردد در این محور نیز تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

حسنی تصریح کرد: بارش برف و کولاک در سایر محورهای استان نیز ادامه دارد و راهداران مشغول انجام عملیات برفروبی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع 550  نیروی فعال راهداری بخش دولتی و 135 نیروی بخش خصوصی تا 20  فروردین سال ۱۴۰۲ در محورهای شهری و روستایی در قالب 71 اکیپ بخش دولتی و خصوصی به مردم استان و مسافرین خدمات‌رسانی می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان با بیان اینکه ۳۱ راهدارخانه ثابت و سیار در سطح جاده‌های استان فعال است، گفت: ۲۶ راهدارخانه ثابت و 5 راهدارخانه سیار وجود دارد که برای استقرار ماشین‌آلات و پرسنل در حین اجرای طرح زمستانه ساماندهی شده‌اند.

وی از اختصاص تعدادی از راهدارخانه‌ها به محل اسکان در راه ماندگان خبر داد و افزود: راهداران بخش دولتی در تمام محورهای شهری و روستایی به مردم ارائه خدمت خواهند کرد، اما نیروهای بخش خصوصی وظیفه خدمت‌رسانی در راه‌های روستایی در مواقع بارش برف را دارند.

حسنی خاطرنشان کرد: 421 دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری شامل 316 دستگاه بخش دولتی و 105 دستگاه بخش خصوصی برای برفروبی و پاکسازی راه‌های شهری و روستایی در طرح زمستانه امسال در سطح جاده‌ها فعال است.

وی خاطرنشان کرد: نیروها و ماشین‌‌آلات در قالب 71 اکیپ راهداری در بازه زمانی یاد شده به مردم خدمات‌رسانی خواهند کرد.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028743