nmrc
13 دی 1401 - 12:35

سازوکار ترخیص و صدور گواهی پایان تعهد پزشکان طرحی مشخص شد

طبق مصوبه مجلس، ترخیص و صدور گواهی پایان تعهد پزشکان طرحی که مدت تعهد سه برابری آنان به پایان نرسیده منوط به تعیین جایگزین از جانب وزارت بهداشت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، با اصلاح ماده ۱ طرح اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی موافقت کردند.

طبق این مصوبه، تبصره (۱) بند (۳) قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب ۱۳۸۹/۰۱/۲۹ با اصلاحات و الحاقات بعدی به شرح زیر اصلاح می‌شود:

تبصره ۱ - تعهد اخذ شده برای کلیه مشمولان این بند در مقطع دکترای عمومی حرفه‌ای (پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی) ۱/۵ برابر دوره تحصیلی مصوب بدون اعمال ضریب منطقه‌ای و برای رشته‌های تخصصی پزشکی ۱/۷ برابر دوره تحصیلی مصوب بدون اعمال ضریب منطقه‌ای و برای سایر مشمولان از جمله رشته‌های های تخصصی دندانپزشکی و فوق تخصصی پزشکی و داندانپزشکی ۲ برابر دوره تحصیلی مصوب بدون اعمال ضریب منطقه‌ای است که قابل خرید یا واگذاری به غیر نمی‌باشد. همچنین مدت تعهدات هیچ کدام از مشمولان این بند پس از لازم الاجرا شدن این قانون نباید از مدت تعهدات او پیش از لازم الاجرا شدن آن بیشتر شود.

تبصره ۲- ترخیص و صدور گواهی پایان تعهد مشمولانی که در حال گذراندن دوران تعهد سه برابری قبل از تصویب این قانون می‌باشند و مدت تعهد سه برابری آنان به پایان نرسیده است، منوط به تعیین جایگزین از جانب وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی خواهد بود. مدت تعیین جایگزین منظور نباید بیش از یک سال به طول بیانجامد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 952038