nmrc
14 اسفند 1401 - 13:15

وزارت ورزش موظف به واگذاری سالن‌های ورزشی به صورت اجاره‌ای شد

با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت ورزش موظف شد نسبت به واگذاری اماکن و سالن‌های ورزشی استان‌ها و شهرستان‌ها از طریق ادارات مربوطه با اولویت هیأت‌های ورزشی محلی به صورت اجاره‌ای اقدام کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه 14 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1402 کل کشور، با الحاق یک بند به تبصره (9) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

بر اساس بند الحاقی تبصره (9) ماده واحده لایحه آمده است: وزارت ورزش و جوانان مکلف است نسبت به واگذاری اماکن و سالن‌های ورزشی استان‌‌ها و شهرستان‌ها از طریق ادارات مربوطه با اولویت هیأت‌های ورزشی محلی به صورت اجاره‌ای اقدام و قرارداد منعقد نمایند.

وزارت آموزش و پرورش مکلف به واریز اعتبارات تأمین سرانه دانش‌آموزی به حساب مدارس شد

طبق یکی دیگر از مصوبات، وزارت آموزش و پرورش مکلف است اعتبارات مربوط به تأمین سرانه دانش آموزی را بدون کسر هرگونه وجهی به حساب مدارس سراسر کشور واریز نماید.

مساجد در سال آینده صد میلیون تومان کمک دولتی دریافت می‌کنند

نمایندگان همچنین با الحاق یک بند به تبصره (9) ماده واحده این لایحه درباره مساجد و به پیشنهاد حسین میرزایی نماینده اصفهان موافقت کردند.

در این بند پیشنهادی الحاقی به تبصره (9) ماده واحده لایحه آمده است؛ دولت مکلف است در سال 1402 به هر مسجدی که در آن حداقل دو نوبت از نمازهای واجب یومیه به جماعت اقامه می‌گردد، مبلغ صد میلیون تومان کمک نماید، سازمان تبلیغات اسلامی مکلف است ترتیبات انجام این حکم را فراهم آورد. منبع این حکم از 5 درصد بند (ج) تبصره (1) این قانون که برای اولویت امور فرهنگی و آموزشی در نظر گرفته شده، تأمین می‌گردد.

حسین میرزایی در توجیه این پیشنهاد خود با بیان اینکه از اولین اقدامات حکومت صالحان، به فرموده قرآن کریم اقامه نماز است، گفت: علاوه بر اینکه احیای مساجد، جبهه نیرومندی در برابر ناتوی فرهنگی دشمن ایجاد می‌کند و پایگاهی برای ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی که خواسته رهبر حکیم انقلاب است، خواهد بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: همچنین مسجد فعال می‌تواند بسیاری از مشکلات خانواده‌ها و مردم محله‌ها و شهرها را حل کند، از این رو لازم است با اعتبارات بودجه‌ای از آنها حمایت به عمل آید.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1074115