nmrc
19 بهمن 1401 - 21:08

۷۹۲ میلیارد تومان برای پروژه های مدیریت بحران مازندران هزینه شد

سوادکوه- استاندار مازندران با اشاره به افتتاح پروژه هایی به ارزش ۷۹۲ میلیارد تومان گفت: این پروژه ها از نظر ارزش ۶۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمود حسینی پور شامگاه چهارشنبه در آئین افتتاحیه ویدئو کنفرانسی و متمرکز ۵۶ پروژه حوزه مدیریت بحران استان کشور در سوادکوه، با اشاره به افتتاح پروژه‌های بزرگ در روستاها، آن را از خدمات جمهوری اسلامی برشمرد و بر ضرورت بیان آنها به مردم تأکید کرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه تا پیش از انقلاب استان مازندران پزشک از کشورهای هند، بنگلادش و پاکستان داشته است و هیچ خانه بهداشتی در مناطق روستایی وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: اما امروز به برکت انقلاب در بیش از ۲ هزار روستای استان مازندران دارای مرکز بهداشت هستیم.

وی با اعلام اینکه در پیش از انقلاب تنها ۶ درصد از روستاهای استان دارای برق بودند، افزود: امروز تمام سه هزار و ۶۰۰ روستای استان دارای برق هستند و ۹۵ درصد روستاهای استان نیز لوله کشی گاز شده‌اند.

این مسئول با ذکر اینکه انقلاب امام ما انقلاب عدالت اجتماعی بوده است، گفت: اگر امروز عزت در روستاها وجود دارد و امکانات با عدالت در مناطق روستایی اجرایی شده است به علت فونداسیونی است که امام برای انقلاب چیده بود.

وی با بیان اینکه امسال در مازندران در حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان افتتاحیه و سرمایه گذاری برای کلنگ زنی پروژه‌ها داشته‌ایم، افزود: توجه به مناطق محروم جزو اولویت دولت سیزدهم و تاکید رهبری است و از این رو مناطق محروم و روستاها باید از حداقل امکانات موجود در مناطق شهری برخوردار شوند.

استاندار مازندران در ادامه با اشاره به اینکه هر روستا دارای یک ظرفیت است و باید بستر لازم برای احیای اقتصاد روستا و خودکفایی آنها مهیا شود، گفت: نهضت بزرگی در عرصه تولید و اقتصاد روستا در حال پیگیری و انجام است و در مرحله اول ما ۵۰۰ روستا را هدف قرار داده‌ایم اما این تعداد نماد هستند و باید تمام سه هزار و ۶۰۰ روستای مازندران در این طرح قرار گیرد و کشاورزی، دامپروری و گردشگری صنعتی و صنایع تبدیلی در دستور کار ما قرار دارد.

حسینی پور با اشاره به اعتبار ۷۹۲ میلیاردی استان در حوزه پروژه‌های مدیریت بحران در سال جاری، از رشد ۱۶۰ درصدی آن خبر داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028368