nmrc
20 بهمن 1401 - 00:49

افزایش ۴ برابری فرصت‌های مطالعاتی در دانشگاه میبد

یزد- رئیس دانشگاه میبد از افزایش چهار برابر فرصت‌های مطالعاتی در دانشگاه میبد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس نیکزاد، عصر امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه این دانشگاه هم اکنون در ۱۷ رشته کارشناسی، ۱۷ رشته گرایش کارشناسی ارشد و چهار رشته دکتر در سه دانشکده در حال فعالیت است، اظهار داشت: هم اکنون ۳ هزار و ۳۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه هفت عضو هیئت علمی از استادیاری به دانشیاری ارتقاء یافتند، افزود: دانشگاه میبد در رنکینگ‌های بین المللی در بین ۹۰۰ دانشگاه برتر جهان و در رتبه ۸۷۵ قرار گرفته است.

نیکزاد با اشاره به اقدامات زیرساختی و عمرانی که در دانشگاه میبد در دست احداث است، بیان کرد: احداث سردر اصلی دانشگاه به همت بنیاد میبدی، سالن ورزشی خواهران میبد، بلوک حضرت زینب (س) خوابگاه خواهران در سه طبقه، مهمانسرای مرکز رشد، سالن مطالعه برادران، سایت کامیپوتر و … از جمله پروژه های در دست احداث این دانشگاه است که بخشی از آنها در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

رئیس دانشگاه میبد بیان کرد: با بهره برداری از بلوک حضرت زینب (س)، ظرفیت خوابگاه خواهران این دانشگاه ۱۱ درصد افزایش می یابد.

نیکزاد همچنین از آغاز عملیات احداث سالن آمفی تئاتر دانشگاه میبد به عنوان بزرگترین سالن آمفی تئاتر شهرستان عنوان کرد: این پروژه هم اکنون پیشرفت ۱۰ درصدی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش تعداد قراردادهای صنعت و دانشگاه و شهرهای پژوهشی این دانشگاه اظهار داشت: این طرح ها در راستای رفع نیازهای صنعت و حل مشکلات جامعه اجرا می شود و امسال تعداد طرح ها، چهار برابر شده است.

نیکزاد همچنین از شرکت ۱۱۲ عضو هیئت در فرصت های مطالعاتی دانشگاه میبد خبر داد و گفت: هر طرح پژوهشی به معنای حل یکی از مشکلات صنعت است.

امکان تحصیل در مقطع دکترا در دو رشته حقوق در دانشگاه میبد فراهم شد

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه میبد نیز در این نشست در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد اقدامات انجام شده در راستای ارتقاء مهارتی دانشجویان رشته حقوق این دانشگاه به دلیل درخشش دانشجویان آن در این رشته اظهار داشت: رشته حقوق جزو معدود رشته هایی است که امکان تحصیل در آن تا مقطع دکترا در دانشگاه میبد فراهم شده است.

افزایش ۴ برابری فرصت‌های مطالعاتی در دانشگاه میبد

سیدمصطفی میرمحمدی افزود: دانشگاه میبد، تنها دانشگاه نه تنها در استان و بلکه در جنوب شرق کشور است که دارای مقطع دکترای رشته حقوق است به نحوی که هم اکنون امکان تحصیل در مقطع دکترا در دو رشته حقوق عمومی و جزا فراهم شده است.

وی عنوان کرد: اعضای هیئت علمی گروه حقوق این دانشگاه در حال حاضر هشت نفر هستند که به زودی به ۱۰ نفر افزایش خواهند یافت.

میرمحمدی همچنین از راه اندازی کلینیک حقوقی در این دانشگاه با حضور اساتید برجسته حقوق استان به منظور رفع مشکلات مردم همچنین ایجاد مهارت برای دانشجویان این رشته خبر داد.

مرکز تحقیقات و توسعه در دانشگاه میبد ایجاد می شود

معاون اداری مالی دانشگاه میبد نیز در این نشست اظهار داشت: دانشگاه میبد برای اولین بار دوره های مهارتی یا الکترونیک کاربردی را برگزار می کند.

مجتبی انصاری یادآور شد: در صدد راه اندازی مرکز تحقیقات و توسعه با توجه به زیست بوم شهرستان میبد هستیم.

افزایش ۴ برابری فرصت‌های مطالعاتی در دانشگاه میبد

فرصت‌های مطالعاتی دانشگاه میبد به ۱۲ مورد رسید

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه میبد نیز در این نشست اظهار داشت: تعداد فرصت های مطالعاتی جامعه و صنعت در این دانشگاه به ۱۲ مورد رسیده است.

یحیی میرحسینی عنوان کرد: دوره کارآفرینی و مهارت افزایی نیز قرار است طی یک سال آینده در دانشگاه میبد راه اندازی شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028720