nmrc
21 آذر 1401 - 10:28

فرصت‌های اشتغال زیادی در طرح‌های عمرانی خراسان رضوی وجود دارد

مشهد ـ استاندار خراسان رضوی گفت: فرصتهای اشتغال زیادی در طرح‌های عمرانی و زیرساختی وجود دارد باید دستگاه‌های اجرایی متولی این فرصت‌های شغلی را ثبت تا تعهد امسال خراسان رضوی را محقق کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوبعلی نظری شامگاه یکشنبه در نشست قرارگاه اشتغال خراسان رضوی در محل استانداری با اشاره به فرصتهای اشتغال زیادی که در طرح‌های عمرانی و زیرساختی استان وجود دارد، اظهار کرد: اخیراً فقط برای روکش آسفالت در استان برگزاری هفت مناقصه مصوب شده است که اشتغال زیادی را در خود نهفته دارد، افزون بر این طرح‌های آبرسانی و برق رسانی و … زیادی از سوی شرکتهای خدماتی در استان در حال اجرا است که فرصت‌های شغلی زیادی را فراهم می‌کنند لذا دستگاه‌های اجرایی متولی باید این فرصت‌های شغلی را ثبت کنند تا بتوان تعهد امسال استان را محقق کنند.

استاندار خراسان رضوی همچنین گفت: بانک‌ها مکلف به پیگیری سهم خود از تسهیلات تکلیفی اشتغالزایی برای استان از مرکز کشور و تنظیم جدول برای پرداخت منظم آن به متقاضیان هستند.

وی بیان کرد: ضروری است دبیرخانه کارگروه اشتغال استان هفته به هفته سهم هر یک از بانک‌ها برای تعهد اشتغال را طبق برنامه ریزی هفتگی استان مشخص کند و میزان عملکرد بانک را براساس این برنامه بررسی کند که هر بانک چقدر از سهم تسهیلات اشتغالزایی هر دستگاه اجرایی را به متقاضیان پرداخت کرده است.

نظری بیان کرد: در این راستا باید نشستی با مدیران بانک‌های خراسان رضوی برگزار و بخشهای مختلف و تکالیف آنها در تحقق تعهد استان برای اشتغالزایی تشریح شود.

استاندار خراسان رضوی پس از شنیدن نتایج بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در تحقق تعهد هفتگی خود برای ایجاد اشتغال گفت: دستگاه‌هایی مانند اداره کل صنعت معدن و تجارت و اداره کل آموزش و پرورش تا پایان هفته فرصت دارند تا اصلاحات نهایی را در عدد تعهد خود برای اشتغالزایی اصلاح کرده و در نشست بعدی قرارگاه آن را ثبت و اعلام کنند و مکلف به تحقق آن تا پایان سال شوند.

ایجاد ۱۰۵ هزار و ۹۲۶ فرصت شغلی در خراسان رضوی

محمدامین بابایی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار کرد: تعهد امسال استان ایجاد ۱۰۵ هزار و ۹۲۶ فرصت شغلی است که براساس گزارش سامانه رصد اشتغال در ۲۰ آذرماه، تاکنون ۶۶ هزار و ۴۳۹ شغل از این استان در سامانه ثبت شده که معادل تحقق ۶۲.۷ درصد از تعهد کل استان در سال جاری است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی افزود: در هفته جاری ۱۲ شهرستان خراسان رضوی ۱۰۰ درصد از تعهد خود، ۶ شهرستان بین ۹۰ تا ۹۹ درصد، هفت شهرستان بین ۸۰ تا ۹۰ درصد، باقی شهرستان‌ها نیز بین ۶۰ تا ۷۰ درصد از تعهد خود را محقق کرده اند.

وی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی از جمله اداره کل صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی به ترتیب بیشترین میزان تحقق تعهد اشتغال خود را تاکنون در خراسان رضوی داشته اند.

بابایی اظهار کرد: خراسان رضوی در تحقق تعهد اشتغال خود در سال جاری در بین استان‌های دیگر کشور رتبه بیست و سوم، در ثبت اشتغال در سامانه رصد اشتغال رتبه دوم و در صحت سنجی رتبه نهم کشور را دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 905620