nmrc
04 بهمن 1401 - 16:29

نقش موثر بانوان در گسترش و توسعه آموزش‌های امدادی

بیرجند- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به نقش مؤثر زنان در گسترش آموزش‌های امدادی، گفت: فطرت بالقوه زنان در راستای نوع دوستی و بشر دوستی با اهداف هلال احمر همخوانی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد علی کاوسی در جمع بانوان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به مناسبت گرامیداشت مقام زن با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر ایران بزرگ‌ترین شبکه داوطلبان جهان را دارد، اظهار داشت: امروز هرچه این شبکه را گسترش بیشتری دهیم، ظرفیت اجتماعی را ارتقا داده و با بسط فرهنگ داوطلبی، محبت را در جامعه توزیع کرده‌ایم.

وی با اشاره به نقش مؤثر زنان در گسترش آموزش‌های امدادی، نظم و مهربانی در خانواده و جامعه، افزود: فطرت بالقوه زنان در راستای نوع دوستی و بشر دوستی با اهداف هلال احمر همخوانی دارد لذا این مهم باعث می‌شود بانوان جمعیت هلال احمر بهتر انجام وظیفه کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه زنان باید مروج و مربی در بین دیگر همکاران در راستای نظم و عملکرد خوب باشند، گفت: همدلی موجود در هلال احمر به ویژه در بین زنان باید الگویی برای تمام سازمان‌ها باشد.

وی با اشاره به مدیریت مطلوب هلال احمر در زلزله اخیر شهرستان بشرویه، عنوان کرد: هلال احمر توانست در این حادثه با برپایی تنها ۴۰۰ چادر اردوگاهی رضایت هم مردم و هم مسئولین را جلب کند.

کاوسی با بیان اینکه مدیریت بحران حاتم بخشی از بیت‌المال نیست، افزود: مدیریت بحران در واقع با بکارگیری از استراتژی‌هایی، به سازمان‌ها در مقابل رویدادهای منفی و ناگهانی کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت بهینه مصرف سوخت به ویژه گاز در ایام سرد سال، موجب می‌شود تا سایر هموطنان در مناطق سردسیر بتوانند از انرژی مستمر برخوردار شوند، گفت: با همدلی و مدیریت درست مسئولین استان خراسان جنوبی خوشبختانه در بحران سرمای شدید هوا هیچ حادثه ناگوار و قطعی گازی را نداشتیم.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از بانوان شاغل در جمعیت با اهدای هدیه‌ای به رسم یادبود از زحمات تقدیر شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 995322