nmrc
28 اسفند 1401 - 13:53

آغاز فعالیت رسمی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه شیراز

شیراز- مدیر مرکز نوآوری، فناوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز، از آغاز به کار رسمی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه شیراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سجاد تقوایی در خصوص این خبر بیان کرد: برای توسعه زیست بوم نوآوری دانشگاه، با پیگیری‌های مدیریت نوآوری، فناوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز مجوز فعالیت مرکز رشد دانشگاه از سوی شورای گسترش آموزش عالی صادر و فعالیت این مرکز با برگزاری اولین جلسه کمیته تخصصی پذیرش متقاضیان در اسفندماه، به صورت رسمی آغاز شد.

تقوایی افزود: مرکز رشد به‌عنوان جزئی از زیست بوم نوآوری وظیفه ایجاد محیط پرورش و توانمندسازی شرکت‌های نوپای فناور را به عهده دارد. مرکز رشد، خدمات تخصصی و تسهیلات موردنیاز واحدهای فناور در دوره شکل‌گیری و رشد را فراهم می‌کند.

وی گفت: اولویت استقرار در مرکز رشد دانشگاه شیراز با واحدهای فناور دانشگاهی و دارای سطح فناوری بالا در حوزه‌های تخصصی و با محوریت اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی است.

مدیر نوآوری، فناوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز در پایان اعلام کرد که متقاضیان استقرار در مرکز رشد می‌توانند با مراجعه به تارنمای این دانشگاه نسبت به تکمیل فرم درخواست اقدام کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1100229