nmrc
02 اسفند 1401 - 23:09

اردوغان:نیروهای امنیتی، پلیس و ژاندارمری در ۱۱ استان فعالیت دارند

رئیس جمهور ترکیه امروز در سخنانی اعلام کرد: تمام نیروهای امنیتی کشور، ماموران پلیس، نیروهای ژاندارمری و سربازان از نخستین روز وقوع زلزله در ۱۱ استان مشغول فعالیت هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد: تمام نیروهای امنیتی کشور، ماموران پلیس، نیروهای ژاندارمری و سربازان از نخستین روز وقوع زلزله در ۱۱ استان مشغول فعالیت هستند.

رئیس جمهور ترکیه در این ارتباط گفت: هدف ما این است که روستاهای تخریب شده را نیز در مناطق زلزله‌ زده مانند مراکز شهرها طی یک سال آینده بازسازی کنیم. ظرف یک سال (در مناطق زلزله‌ زده) خانه ساخته و شهروندان را اسکان خواهیم داد.

«رجب طیب اردوغان» اضافه کرد: ۷۰ هزار خانه روستایی در استان‌ های زلزله‌ زده را از نو ساخته و به صاحبان آن تحویل خواهیم داد.

وی دیروز هم در سخنانی در این ارتباط اعلام کرده بود: علیرغم شرایط سخت، به تلاش برای کمک به شهروندان در مناطق آسیب دیده ادامه می‌ دهیم. این کشور تمام توانمندی‌ های دولت را برای کمک به آسیب دیدگان از زلزله به کار گرفته است. بیش از یک میلیون شهروند آسیب دیده ترک در روزهای گذشته در مدارس و دانشگاه‌ها اسکان داده شده‌اند و دولت برای نزدیک به دو میلیون و ۴۰۰ هزار شهروند در مناطق آسیب دیده غذای آماده توزیع می‌کند. دولت آنکارا تمام توان خود را برای بازسازی به کار می‌گیرد و قول می‌دهیم ظرف یک سال این کار را به پایان برسانیم.

مدیریت مرکز حوادث اضطراری ترکیه (آفاد) دقایقی پیش در گزارشی اعلام کرد: شمار جان باختگان زلزله اخیر در این کشور به ۴۲ هزار و ۳۱۰ نفر رسیده است.

گفتنی است روز دوشنبه ۶ فوریه ۲ زلزله‌ به بزرگی ۷.۷ و ۷.۶ ریشتر ۱۱ استان ترکیه را به مرکزیت شهرستان‌ های پازارجیک و البستان در استان قهرمان‌ ماراش لرزاند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1049349