nmrc
20 بهمن 1401 - 00:30

موضوعات اقتصادی باید برای مردم تبیین شود

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک گفت: دشمن با جنگ رسانه ای تلاش می کند ذهن مخاطب را منحرف کند لذا ما باید موضوعات اقتصادی را برای مردم تبیین کنیم و اگر در این زمینه کوتاهی کنیم، فتنه بعدی در حوزه اقتصادی خواهد بود‌.

به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، محمدحسین قدیری ابیانه سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک در هشتمین روز از دهه مبارک فجر و در مراسم گرامیداشت دهه فجر در حوزه علمیه امام صادق(ع) ورامین اظهار کرد: دهه مبارک فجر بهترین فرصت برای پاسخگویی به شبهات و مسائل روز است و امروز دشمن در فضای مجازی، انواع مطالبات و شبهات را مطرح می‌کنند که ما باید پاسخ قانع کننده ای ارائه دهیم.

وی گفت: برخی فکر می‌کنند که مبلغ حاصل از فروش نفت بسیار بالاست و انتظار دارند با این مبلغ، دولت  مشکلاتشان در زمینه های مختلف را حل کند و این موضوع فرهنگ تنبلی را ترویج می کند. 

کارشناس مسائل سیاسی افزود: دشمن با جنگ رسانه ای تلاش می کند ذهن مخاطب را منحرف کند و با همین انحراف به هدف خود برسد و مردم را به این نتیجه برساند که دولت و حکومت حقشان را نمی دهد.

قدیری ابیانه بیان کرد: متاسفانه همه رسانه های داخلی در این زمینه موفق عمل نکردند و نتوانستند ذهن مردم را از بودجه کشور روشن کنند.

وی ادامه داد: کشورهای همسایه صادرات بیشتری دارند و جمعیت کمتری دارند، مثلا جمعیت و وسعت ما ۲۰۰ برابر قطر است و جمعیت ما ۶۰ برابر امارات است و نباید این کشورها را با ایران مقایسه کنند اما دشمن از این فرصت استفاده می کند و خودتحقیری را در جامعه ترویج می دهد.

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک گفت: دشمن در فضای مجازی القا می کند که دولت حقشان را خورده و مردم را تحریک می کند بیایند حق خود را بگیرند لذا ما باید موضوعات اقتصادی را برای مردم تبیین کنیم و اگر در این زمینه کوتاهی کنیم، فتنه بعدی در حوزه اقتصادی خواهد بود‌.

 

پایان پیام/۶۷۰۳۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028702