nmrc
21 اسفند 1401 - 09:38

۴۰۰ پروژه تولید محصول نانو برای صنایع انجام شد

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: تاکنون شرکتهای دانش بنیان با صنایع مختلفی پروژه مشترک تعریف کرده اند که بر اساس امار حدود ۴۰۰ پروژه موفق را به کارفرماها و شرکای صنعتی خود تحویل داده‌اند.

دکتر عماد احمدوند در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین آمار تولید و فروش شرکتهای نانویی اظهار کرد: بر اساس آمار انتهای بهمن ماه، ۳۴۲ شرکت فناور در حوزه نانو توانسته‌اند یک هزار و ۴۲۸ محصول نانویی را وارد بازار کنند.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه تا انتهای سال گذشته این شرکتها ۱۱۱۱ محصول را وارد بازار کرده بودند، گفت: از نظر کمیت رشد مطلوبی داشته‌ایم.

به گفته احمدوند، مسئله کمک به ورود محصولات دانش بنیان به بازار از اهمیت بالایی برخوردار است که در ستاد به این موضوع توجه ویژه‌ای داریم و در قالب حمایت‌های توانمندسازی، کمک می‌کنیم تا شرکتها از سطح اثبات فناوری فراتر بروند به مرحله تولید و ورود به بازار برسند.

وی درخصوص یکی دیگر از اهداف ستاد توسعه فناوری نانو گفت: هدف ما صرفا افزایش تعداد شرکتهای دانش بنیان حوزه نانو نیست بلکه باید کمک کنیم که شرکتهای موجود بزرگ‌تر و موثرتر شوند.

وی با تأکید بر اینکه در مواردی که یک شرکت، دارای یک فناوری پلتفرمی است و ظرفیت فنی برای افزایش تعداد محصولات مبتنی بر آن فناوری پایه را دارد، به توسعه سبد محصولاتش کمک می‌کنیم، گفت: همچنین کمک به ارتباط‌گیری شرکت‌های دانش بنیان با صنایع موجود کشور و تلاش برای شناخت و حل چالش‌های صنایع، از دیگر ماموریت‌ها و اهداف ماست.

احمدوند گفت: با کمک سازوکاری که تحت عنوان شبکه تبادل فناوری در ستاد نانو ایجاد شده، شرکتهای دانش بنیان با صنایع مختلفی پروژه مشترک تعریف کرده و تاکنون حدود ۴۰۰ پروژه موفق را به کارفرماها و شرکای صنعتی خود تحویل داده‌اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1087625